, , ,

6 sposobów na ponowne stworzenie swojego stylu

6 sposobów na ponowne stworzenie swojego stylu

 

Zawsze w jeansach? Jesteś uzależniony od sneakersów? Pokażemy Ci, jak dopracować codzienny look!

 

Styl to przede wszystkim wiedza o tym, co Ci pasuje – powinieneś znaleźć elementy i kombinacje, które sprawiają, że wyglądasz dobrze i odpowiadają Twojej sylwetce. Ale kiedy już opanujesz podstawy, nietrudno jest popaść w rutynę. Skoro lubisz marynarki i koszulki polo, to dlaczego nie nosić ich codziennie? Jeśli lubisz ubierać się na czarno – czemu nie robić tego cały czas?

Oczywiście, nie ma powodu, dla którego powinieneś przestać ubierać się tak, jak zwykle. Wiele osób sukcesu – zaczynając od Baracka Obamy po Toma Forda – świadomie ubierają się jednolicie, odsuwając tym samo ryzyko zmęczenia się podejmowaniem codziennych decyzji. Świadomość, że nie trzeba się martwić tym, co założyć rano, znacznie zwiększa dynamikę pracy. Mimo że to skuteczne rozwiązanie, niektórym z nas może zacząć to przeszkadzać – stać się przewidywalne i nudne.

W Twoim stylu jest na pewno kilka rzeczy, które można zmienić. Nie mówimy tutaj o drastycznych zmianach o 180 stopni – na myśli mamy raczej szczegóły, które znacząco mogą podnieść Twój poziom stylu.

 

 

Bądź bardziej kolorowy

Obecnie popularna jest szkoła – wywodząca się zarówno ze stylu ulicy, jak i najpopularniejszych magazynów modowych – traktująca o tym, że kolor jest punktem dyskusyjnym. Każdy po prostu ubiera się w czarne ubrania. Zaletą tego typu stylizacji jest fakt, że jeśli faktycznie od stóp do głów ubierasz się na czarno, to wszystkie elementy z pewnością do siebie pasują. Wada jest dość oczywista – no cóż, są na świecie inne kolory. To dlatego, nawet, jeśli uwielbiasz czarny, powinieneś trochę poeksperymentować z kolorami. W przeciwieństwie do stosowania czerni, gra z kolorami może przypominać na początku strzelanie na oślep, ale nie martw się – metodą prób i błędów oraz przy pomocy kilku porad znajdziesz wreszcie kolory, które do Ciebie pasują. Spróbuj zacząć od odcieni szarości, zieleni i ciemnego niebieskiego. Te kolory są na tyle głęboko zakorzenione w dziedzictwie militarnym mężczyzn, że trudno będzie Ci popełnić modowe faux pas.

Zamień swoje jeansy na chinosy

Dobrą parę jeansów traktujesz jak najlepszego przyjaciela – wszędzie go ze sobą zabierasz, najlepiej codziennie i nie rozstajecie się w żadnej sytuacji. Jest to szczególnie prawdziwe w sytuacji, w której pierzesz je tak rzadko, jak to jest tylko społecznie akceptowalne i lubisz wtapiać się w tłum. Jednakże jeansy to nie jedyny typ codziennych spodni na świecie i naprawdę, nie pasują do każdej okazji. Jeśli będziesz posiadał odpowiednią parę chinosów, to zdziwisz się, w jak wielu sytuacjach są one bardziej wygodne niż jeansy. Sprawdzą się doskonale nie tylko na co dzień, ale również na wieczorowe spotkania z przyjaciółmi czy randki.

Zamień swoje sneakersy na buty za kostkę

Wszyscy kochamy sneakersy – świat mody już dawno zauważył, jak bardzo istotne jest sportowe obuwie, tak samo jak świat sportu zaczął czerpać inspiracje z mody. Ta dwukierunkowa miłość doprowadziła do powstania niezliczonej ilości wzorów. Łatwo jest jednak wpaść w pułapkę i nie nosić na nogach niczego innego – bo sneakersy, które wywodzą się z obuwia sportowego są zarówno wygodne, jak i dobrze wyglądające dzięki powiązaniom z modą. Dlatego w tym roku powinieneś sprawić sobie obuwie, które plasuje się gdzieś pomiędzy elegancją, a codziennością. Pomyśl o butach za kostkę – są do tego celu wprost idealne. Świetnie wyglądają zarówno w zestawieniu z podwiniętymi jeansami w trakcie weekendu, jak i z dopasowanymi spodniami, które zakładasz do biura. I na pewno zimą będzie Ci w nich o wiele cieplej, niż w sneakersach.

 

 

Ściągnij blezer

Blezer to klasyka, nie popełnij więc błędów. Ten element garderoby jest wynikiem wieloletnich prac nad udoskonalaniem jego formy po to, aby nie tylko wyglądał zgrabnie i elegancko, ale również by dobrze podkreślił męską sylwetkę. Jednak w kontekście codziennych stylizacji blezer nie zawsze się sprawdza. Nie chcesz być jednym z tych facetów, którzy w czasie wolnym noszą to samo, co do biura, tylko z jeansami. Takie stylizacje mogą sprawiać wrażenie, że jesteś osobą, która nie wie, jak się zrelaksować. Jeśli jednak trudno Ci się rozstać z Twoim blezerem i zakładasz go rzadko, głównie w weekendy – to widać światełko w tunelu. Spróbuj zestawić tę część garderoby z bluzą z kapturem lub swetrem, najlepiej w kontrastującym kolorze – im częściej myślisz o blezerze, jak o “lekkiej kurtce”, a nie o czymś, w co się ubierasz wychodząc z domu, tym lepiej.

Narzucaj płaszcz na bluzy

Zazwyczaj bluzy są tym, co narzucasz na siebie kiedy masz kaca, w drodze na siłownię lub podczas długiego lotu, zgadza się? Teraz niekoniecznie jest to zgodne z obowiązującymi trendami – dresy stanowią podstawę męskiej garderoby w tym sezonie. Ale przyzwolenie na noszenie dresów niekoniecznie musi kończyć się tym, że będziesz wyglądał niechlujnie. Pomyśl o tym, żeby zestawiać je z eleganckimi ubraniami, które posiadasz w szafie, na przykład z wełnianym płaszczem. Weź pod uwagę także kolory – harmonia, którą wprowadzisz do stylizacji poprzez stosowanie czarnego i szarego pozwoli zauważyć, że wiesz, co robisz, a nie jesteś człowiekiem, który przez cały dzień leżał przed telewizorem i wyszedł z domu po papierosy, zarzucając na siebie pierwsze-lepsze ubrania.

 

 

Dodaj jeans do koszuli i krawata

W czasach, w których życie zawodowe staje się coraz mniej formalne, rzadziej stosuje się koszulę i krawat. Kiedy jednak zdarza się ta odpowiednia okazja, starasz się tego uniknąć. A przecież zakładanie koszuli i krawata wcale nie musi kojarzyć się z poważnymi spotkaniami i niewygodnym outfitem! Załóż jeansową kurtkę pod (obowiązkowy!) blezer i proszę, masz na sobie wielowarstwowy, interesujący outfit, który jest nieco chłodny, nieco nostalgiczny, ale przede wszystkim – pokazuje, że wiesz jak zadbać o swój wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *