, , , ,

Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie?

Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie?

Dzień dobry, miło mi Pana poznać, czy mogę wziąć Pański płaszcz? Proszę się rozgościć.

Niech nie zwiodą Was pozory – bycie miłym i uprzejmym tak naprawdę nie decyduje o tym, jakie zdanie mają o nas osoby, które dopiero co nas poznały. Badania Uniwersytetu w Kansas dowiodły, że w 90% o naszym charakterze mówią… nasze buty. Upodobania polityczne, zarobki, pasje – o wszystkim tym możemy się dowiedzieć dzięki pobieżnym obserwacjom.

Warto pamiętać o tym, że pierwsze wrażenie trudno jest zatrzeć. Kiedy spotykamy kogoś po raz pierwszy, uruchamia się nasza pierwotna część mózgu, która odpowiedzialna jest za identyfikowanie rozmówcy jako “przyjaciela” lub “wroga”. Badania pokazują, że nawet po poznaniu osoby, wyrok, który zapada na początku raczej się nie zmienia.

Jak więc wywrzeć dobre pierwsze wrażenie? Proponujemy zakupić dobre buty, a reszta przyjdzie sama.

Poniżej przedstawiamy pięć sytuacji, w których pierwsze wrażenie jest bardzo istotne.

 

 

PIERWSZA RANDKA

Jeśli jesteś zaznajomiony z Tinderem (ale wierzymy, że jesteś gentlemanem i nie znasz tej aplikacji), to masz świadomość tego, jak płytkie może być zawiązywanie nowych znajomości. Na całe szczęście, Twoja prawdziwa randka nie może Cię “przesunąć w lewo”, jak w aplikacji, ale z całą pewnością w głowie odhaczy kolejne punkty, które świadczyć będą o całościowej ocenie Ciebie jako potencjalnego partnera. To pierwsza randka, więc staraj się być cool. Wybierz jakieś ciche miejsce – bar na uboczu lub restaurację. Zostaw czarne Oxfordy w domu i załóż białe sneakersy. Na pytanie o buty odpowiadaj: “A, te? Po prostu je założyłem.”. Pamiętaj – powinny być czyste i dobrze utrzymane.

 

 

 

ROZMOWA KWALIFIKACYJNA

To sytuacja, w której pierwsze wrażenie liczy się najbardziej. Oczywiście, rekruterzy czytali Twoje piękne CV, ale chcą Cię poznać osobiście. Chcą też wiedzieć o najważniejszym – w jakich butach przyjdziesz? Przede wszystkim – powinny być skórzane i dobrze utrzymane. Cała reszta pójdzie jak z płatka. Wyjdziesz z nową pracą.

 

 

ZAPOZNANIE Z RODZICAMI PARTNERKI

Wykonaj swoją pracę domową. Czy jej ojciec był w wojsku? Czy jej mama jest odrodzoną weganką? Jeśli tak, to na widok skórzanych butów mogłaby skierować Cię prosto do wyjścia. Pomijając te skrajności, pamiętaj o jednym – styl, którego poszukujemy, to styl “książkowy”. Zrezygnuj ze sneakersów i załóż broguesy. Zamiast sportowej bluzy załóż cardigan. To sprawi, że na pewno nabijesz sobie dodatkowych punktów.

 

 

ELEGANCKIE PRZYJĘCIE

Zakładając, że nie wybierasz się na ślub i wesele, podczas eleganckiego przyjęcia pozwól swoim butom błyszczeć. Trudno jest nie myśleć o Franku Sinatrze podczas zestawiania loafersów ze smokingiem – na tę okazję możesz pozwolić sobie na ekstrawagancję. Aksamitne marynarki dozwolone.

 

 

PIERWSZE SPOTKANIE Z KLIENTEM

Podczas pierwszego spotkania z klientem rodzi się nadzieja na dłuższą współpracę. Ważne jest, aby zaprezentować się jako osoba pewna siebie i kompetentna, ale trzeba pamiętać o tym, żeby nie przesadzić i nie wystraszyć potencjalnego współpracownika. Buty w stylu Chelsea mają w sobie tę rozbrajającą atmosferę, a jednocześnie nie rujnują profesjonalnego wizerunku. Sugerują, że jesteś osobą pełną wigoru – osobą, która zapowiada ekscytującą współpracę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *