, , , ,

Jak wiązać szalik?

Jak wiązać szalik?

 

Styl – tak, jak diabeł – tkwi w szczegółach. Szerokość krawata i spinki do mankietów to rzeczy, które wyraźnie wyznaczają różnice między mężczyznami a chłopcami. W trakcie jesieni pojawia się kolejna rzecz – szalik. Prawidłowo zawiązany węzeł nie jest jedynie kwestią estetyki, ale również elementem charakteru, tak samo jak kolor skarpetek czy wysokość buta do spodni.

 

Styl Overhand

Ta technika polega na zarzuceniu na siebie szalika i wykonanie luźnego węzła pod szyją. Proste i niewymagające większych starań – pasuje zarówno do zwykłych, kaszmirowych szalików, jak i do eleganckich jedwabnych szali zakładanych do smokingów.

Styl Paryski

Nic skomplikowanego – składasz szalik na pół, zakładasz go na szyję i przeciągasz część wystającą z jednej strony przez pętlę uformowaną po drugiej stronie. Gotowe. Łatwe do wykonania, łatwe do ściągnięcia i bardzo stylowe.

Dwa-razy-dookoła

Styl “dwa-razy-dookoła” nie jest w zasadzie węzłem – polega na owinięciu szalika dookoła szyi i swobodnym opuszczeniu go na klatkę piersiową. Ten rodzaj stylizacji szalika pasuje do kardiganów i codziennych outfitów.

Na cztery

Wiązanie szalika “na cztery” (nie mylić z węzłem krawata o tej samej nazwie), jest złożonym i wytrzymałym węzłem, który idealnie sprawdzi się podczas śnieżyc i ochroni nawet tych najbardziej chorowitych mężczyzn – świetnie chroni gardło i klatkę piersiową. Jak go zrobić? Wiązanie zaczynamy tak samo, jak przy węźle paryskim, z tym, że przeciągamy przez pętlę tylko jedną część szalika. Drugi koniec pozostać musi pod pętlą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *