, , , ,

7 prostych wskazówek, jak ulepszyć swój styl

7 prostych wskazówek, jak ulepszyć swój styl

#1: Oczyść swoją szafę

Zacznijmy od najważniejszego: pozbądź się ze swojej szafy niepotrzebnych ubrań i wyrzuć “śmieci”, czyli anty-stylowe ubrania, które:

 • są zbyt rozciągnięte, by w nich chodzić,
 • mają dziury,
 • straciły swój oryginalny kolor,
 • mają niezmywalne plamy.

To pomoże Ci zidentyfikować jakościowe rzeczy w Twojej garderobie, które mogą posłużyć do tworzenia nowych stylizacji. Wtedy też zorientujesz się, czego Ci brakuje. “Przyzwoite” ubrania, w których rzadko chodzisz, spakuj do pudełka i napisz na nich datę dnia, w którym to zrobiłeś. Jeśli otworzysz pudełko po roku lub później – powinieneś pozbyć się wszystkiego, co jest w środku.

 

 

#2: Posiadaj tylko ubrania w Twoim rozmiarze

Tylko jeden rodzaj “śmieci” w Twojej szafie wciąż czeka na zbawienie – Twoje za duże ubrania. Zwłaszcza codzienne koszule, kurtki czy spodnie, które wciąż wyglądają całkiem nieźle.

Oddaj te ubrania do krawca. Pamiętaj, że jeśli chodzi o krawców, komunikacja jest kluczem do uzyskania najlepszych wyników. Poznaj krawca i mów mu po imieniu. Upewnij się, że specjalizuje się w tym, czego Ty potrzebujesz. Pozwól się dokładnie pomierzyć.

Nie płacisz tylko za serwis – ryzykujesz również wszystkie pieniądze, które wydałeś na zakup tych ubrań! Potraktuj to więc poważnie.

#3 Zaopatrz się w elementy podstawowe

Kiedy Twoja szafa zostanie już oczyszczona, sprawdź, czy nie brakuje Ci elementów podstawowych. Może być to para ciemnych jeansów, lub codzienne chambray’e. To tylko przykłady niezbędnych rzeczy, których na pewno będziesz potrzebować w przyszłości.

Ważne żebyś wiedział, co tworzy twoją podstawową garderobę. To są elementarne części Twojego osobistego stylu, które powinny być niezawodne i dobrej jakości, dlatego powinieneś poszukać marki, która spełni te wymagania – w przeciwnym wypadku dobór złych rzeczy odbije się na Twoim wizerunku.

Ale jak wybrać najlepsze podstawowe ubrania? Dobrą strategią jest stworzenie garderoby, w obrębie której można łączyć ze sobą wszystkie jej elementy. W tym typie garderoby możesz mieszać i dopasowywać do siebie niemal wszystkie kolory, wzory i tekstury. Jeśli jest prawidłowo zbudowana – w przyszłości będziesz kupował znacznie mniej ubrań.

 

 

#4: Znajdź swój charakterystyczny element garderoby

Niejednokrotnie zdarza się tak, że jeden mały detal znacząco wpływa na stylizację. Wykorzystaj to. Znajdź szczegół, który doda Twojej garderobie unikatowości.

Wiele akcesoriów może stać się Twoim znakiem rozpoznawczym. Trik polega na tym, aby znaleźć coś, w czym zarówno lubi się chodzić, jak i kontrastuje z rzeczami, które zakłada się na co dzień (jak codzienny t-shirt czy spodnie).

Kamizelki są idealnym przykładem. Jeśli masz czas – z pewnością znajdziesz dobrą kamizelkę w sklepie z używaną odzieżą w Twojej okolicy. Nawet klasyczny kapelusz czy dobra para butów – to też może stać się Twoim znakiem szczególnym.

Możesz również rozważyć poniższe propozycje:

 • Krawaty
 • Muszki
 • Akcesoria do krawatów
 • Biżuteria
 • Kolorowe kwadraty kieszonkowe.

#5: Monochrom

Jedną z rzeczy, których mężczyźni nie doceniają najbardziej, jest to, jak ważny jest kontrast i kolor. Dlatego też posiadanie kilku monochromatycznych looków to strzał w dziesiątkę.

Stylizacja monochromatyczna polega na wybraniu jednego dominującego koloru zarówno dla górnych, jak i dolnych warstw. Najlepszą opcją jest posiadanie 2-3 monochromatycznych outfitów w kolorach:

 • ciemnoniebieskich – aby wnieść powiew młodzieńczego szaleństwa
 • ciemnoszarych – dla potrzeb zawodowych
 • szarych – najlepiej wyglądają na mężczyznach z jasną karnacją.

 

 

#6: Naucz się dbać o swoje ubrania

Wiedza jest podstawą. Zyskasz więcej energii, kiedy nauczysz się kupować jakościowe ubrania i będziesz wiedział, jak o nie dbać:

 • pastuj swoje buty – niech stanie się to dla Ciebie codziennością!
 • zajmuj się plamami natychmiast,
 • prawidłowo pierz drogie ubrania i wiedz, kiedy Twój garnitur potrzebuje suchego prania.

Jeśli uda Ci się przestrzegać tych procedur, z mniejszą trudnością przychodzić Ci będzie wydawanie pieniędzy na jakościowe produkty, bo będziesz miał pewność, że przetrwają dłużej, a nie doprowadzą Cię do bankructwa.

#7: Rzadziej zakładaj buty do biegania i sneakersy

Zapamiętaj tę zasadę:

 •  Buty do biegania – służą jedynie do biegania
 •  Sneakersy – do innych aktywności fizycznych

Jeśli już nie łamiesz żadnej z powyższych zasad – to czas na zakup ładnych skórzanych butów. Niech staną się Twoim wyborem na wyjście do miasta lub spotkanie z przyjaciółmi. Skórzane buty sprawią, że ludzie zauważą szybko Twoją stylistyczną przemianę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *