, , , ,

6 kroków do skutecznego czyszczenia Twojego garnituru

6 kroków do skutecznego czyszczenia Twojego garnituru

Tak, jak ludzkie włosy, wełniana marynarka lub garnitur musi być odpowiednio zadbana i wyczesana, aby przetrwać długie lata. W tym artykule opowiemy trochę o szczotkach do garniturów i o tym, jak ich używać.

Co to jest szczotka do garnituru?

Szczotka do garnituru, zwana także szczotką do ubrań, może przypominać szczotkę do włosów lub do butów. Główna część zazwyczaj wykonana jest z drewna, czasami z plastku, a włosie może być zarówno naturalne jak i syntetyczne.  Tak, jak w przypadku większości akcesoriów, szczotkę można znaleźć w niskiej cenie (co często idzie w parze ze słabą jakością) lub zainwestować w produkt droższy, ale lepszej jakości.

 

 

Czy można zamiast tego użyć nowej szczotki do butów?

Nie. Najczęściej szczotki do butów są zbyt szorstkie, dobre do pielęgnacji skórzanych butów, ale zbyt podrażniające delikatną wełnę.

Skąd wziąć dobrą szczotkę do garniturów?

Internet jest Twoim najlepszym przyjacielem. Jeśli jesteś, jak większość ludzi – nie chcesz wydawać kroci na szczotkę do garniturów. Poszukaj sklepów internetowych – gwarantujemy, że znajdziesz szczotki poniżej 60 zł.

Jeśli jednak zależy Ci na jakościowym towarze – być może Twój ojciec lub dziadek posiadają swoje szczotki do garniturów i chcieliby Ci je oddać?

 

 

Jaka jest różnica między drogimi, a tanimi szczotkami do garniturów?

Mechanika i sposób użytkowania są takie same. Jaka więc jest różnica pomiędzy szczotką za 60, a 400 złotych? Jakość i długoterminowa przydatność.

Tania szczotka wykona tę samą pracę, co droga szczotka, ale niektórym może to nie wystarczać. Część mężczyzn planuje przekazać tradycję i swoje przedmioty synom i wnukom, pokazując tym samym szacunek do rzemiosła i traktując przedmiot jako element ich stylu życia – tania szczotka może nie przetrwać próby czasu.

Po co używać szczotki do garniturów?

Odpowiedź jest prosta – ten piętnastosekundowy nawyk może przedłużyć żywotność Twojej marynarki o 10 lat. Podczas noszenia, Twój wełniany garnitur jest jak pancerz. Pochłania cząstki pyłu i jedzenia utrzymując tym samym Twoją koszulę i krawat w czystości. Nawet jeśli ich nie widzisz – one tam są. Jeśli nie będziesz ich usuwać, warstwy kurzu będą się nawarstwiać i doprowadzi to do rozpadu włókien i osłabienia tkaniny.

 

 

Szczotka do garniturów czy rolka do ubrań?

To podchwytliwe pytanie. Używaj obu, jeśli je posiadasz, ale lepiej używaj szczotki – ta dogłębnie usuwa brud ukryty w włóknach tkanin.

Czyszczenie rozpocznij od szczotkowania garnituru, aby pozbyć się pyłu, włosów i upartych cząsteczek brudu. Następnie skorzystaj z rolki do ubrań i dokładnie przejedź nią po całym garniturze. Powtórz, jeśli uznasz, że to potrzebne. Żadne włosy i brud nie mają szans, jeśli skorzystasz z tych dwóch naraz.

Jak szczotkować garnitur?

  1. Powieś swój niezapięty garnitur na wieszaku
  2. Delikatnie szczotkuj klapki, zwłaszcza wokół szyi. Upewnij się, że używasz łagodnych pociągnięć, które nie są prostopadle do włókna wełny.
  3. Podnieś kołnierz garnituru i wyszczotkuj go od spodu powolnym ruchem w dół.
  4. Zacznij od szwów na ramionach – szczotkuj delikatnie z przodu i z tyłu.
  5. Złap za rękaw i trzymając go, szczotkuj od pachy w dół – zarówno z przodu, jak i z tyłu.
  6. Szczotkuj pozostałą część garnituru od ramion w dół – pamiętaj, aby ruchy nie były gwałtowne i zbyt ostre.

Jak często powinieneś szczotkować swój garnitur?

Przed i po każdym użyciem. Pamiętaj, aby szczotkować go delikatnie – włókna garnituru są naprawdę delikatne! Szczotkowanie garnituru to świetny nawyk, który sprawi, że będziesz musiał go rzadziej czyścić w pralni, a co za tym idzie – zaoszczędzisz sporo pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *