, ,

9 kolorów garniturów do Twojej garderoby

9 kolorów garniturów do Twojej garderoby

 

Bez większych wstępów – przejdźmy do konkretów.

 

 

 

1. Ciemnoniebieski (navy blue)

Numery pierwszy i drugi na liście można uznać za tak samo istotne.

Wszystkie sklepy specjalizujące się w garniturach mają w asortymencie modele w tym kolorze. Ciemnoniebieskie garnitury są idealne dla mężczyzn, którzy chcą się wpasować w otoczenie. Perfekcyjne dla tych, którzy chcą być rozpoznawalni przez to, jakimi są ludźmi, a nie przez to, co mają na sobie.
Kolejną zaletą ciemnoniebieskiego garnituru jest to, że nietrudno dobrać do niego modne dodatki, ponieważ kolor jest bardzo prosty i uniwersalny.

 

2. Grafitowy

Garnitur w tym kolorze jest tak samo uniwersalny, jak ciemnoniebieski opisywany powyżej. Grafitowy jednak przeznaczony jest dla młodszych mężczyzn – dodaje im dojrzałości i uczyni, że poczują się pewniej w nowych sytuacjach. Ciemnoniebieskie garnitury mogą sprawić, że młody mężczyzna będzie wyglądał nawet jeszcze młodziej, w przeciwieństwie do garniturów w kolorze grafitowym, które nie przynoszą tego samego efektu.
Ten kolor jest nieprawdopodobnie łatwy do dopasowania. Ponieważ kolor widnieje na skali szarości, świetnie pasuje do szerokiej palety barw i tym samym pozwala mężczyźnie na szaleństwa z koszulami i krawatami, z którymi można go zestawić.
Jeśli chodzi o jego zastosowanie – można założyć go do pracy, na ślub, pogrzeb, do kościoła czy też na spotkanie z prezydentem.

 

 

3. Szary

 

Jest wiele odcieni szarości, co oznacza, że jest też różnica pomiędzy grafitowym, a medium grey, czyli “średnio szarym”.
Szary garnitur będzie nieco lżejszy niż grafitowy. Jeśli mowa o uniwersalności – jest ona na tym samym poziomie, co w poprzednio opisywanym kolorze.
Jednakże nie jest tak oficjalny jak grafitowy i ciemnoniebieski, aczkolwiek jedynie kilka osób będzie w stanie wskazać pomiędzy nimi różnicę.

Posiadanie garniturów w wymienionych powyżej odcieniach stworzy bardzo uniwersalną garderobę, zwłaszcza jeśli każdy z nich będzie różnił się detalami od poprzedniego.

4. Jasnoszary

 

Jasnoszary garnitur jest znacznie lżejszy w porównaniu z pozostałymi szarymi, o których była mowa. Ten garnitur pasuje idealnie do stylizacji wiosennych, letnich i jesiennych. Jasnoszary garnitur jest bardziej casualowy. Dobrze jest zainwestować w jeden egzemplarz, jeśli posiadasz już wszystkie pozycje “must-have” w swojej garderobie. Ten kolor doskonale przełamie monotonię zakładania zwyczajnych kolorów. Im jaśniejszy odcień, tym łatwiej jest dopasować do garnituru wzory takie jak szachownica czy jodełka, a wzory będą bardziej widoczne.

 

5. Czarny

 

Zajmuje piąte miejsce, ponieważ w porównaniu ze wszystkimi poprzednimi, nie jest aż tak uniwersalny.
Czarny garnitur nie wygląda dobrze z każdym kolorem skóry. Pasuje lepiej tym z ciemniejszą karnacją i ciemniejszymi włosami. Czarne garnitury mają ograniczoną wszechstronność ze względu na duży kontrast z czymkolwiek, z czym się je zestawi.
Stosowane są zazwyczaj podczas bardzo oficjalnych okazji. Jeśli wybierasz się na event, na którym wymagany jest smoking, lub oficjalny strój wieczorowy, upewnij się, że Twój garnitur jest naprawdę czarny. Czarny garnitur jest również odpowiedni na pogrzeby.
6. Ciemnobrązowy
Ciemnobrązowy garnitur będzie świetnie pasował mężczyznom z ciemnymi włosami i ciemną skórą. Może również dobrze wyglądać na blondynach, rudych i mężczyznach o czerwonawej karnacji. Ten kolor garnituru skutecznie doda stylizacji wyrazistości. Wszyscy ci, którzy postanowią go na siebie założyć, powinni pamiętać o tym, że nie jest to garnitur formalny.
Nigdy nie zakładaj ciemnobrązowego garnituru na formalne eventy ani w miejsca, w których biznesowy dress code traktowany jest bardzo poważnie.

 

7. Khaki

Garnitur khaki mieści się w kategorii brązowego garnituru, gdyż znajdują się w tej samej kolorystyce. Tak samo jak jasnoszary garnitur, garnitur w kolorze khaki doda garderobie charakteru, zwłaszcza tym, którzy stale noszą garnitur do pracy. To dobry wybór dla mężczyzn, których kolor włosów i kolor skóry są podobne – nie obciąży to ich naturalnych zalet i pozwoli dodać do stylizacji dodatki w pastelowych kolorach.

8. Błękitny

 

W porównaniu do ciemnoniebieskiego garnituru, błękitny garnitur może być trudniejszy do znalezienia. Osoby publiczne i politycy tacy jak Książę William, Książę Harry i Vladimir Putin spopularyzowały ten odcień zakładając garnitury w tym kolorze podczas publicznych wystąpień.
Błękitny garnitur jest najpopularniejszy w Europie i niektórych częściach Azji. W Stanach Zjednoczonych trudno jest go znaleźć wśród asortymentu sklepów z garniturami, dlatego często szyty jest na zamówienie. Ten kolor to świetne rozwiązanie dla mężczyzn, którzy w swojej szafie mają wiele garniturów o różnych kolorach i szukają czegoś na weekendowe wyjścia, na których formalne stroje nie są wymagane.

 

 

9. Biały

Kolor garnituru, który zostawiliśmy na finał, to biały.
Jeśli Twój charakter nie jest tak wyrazisty jak charakter Tom’a Wolfe’a, który stworzył swój sygnowany garnitur w tym kolorze, to biały garnitur będzie często postrzegany jako dziwactwo. Noszenie białego garnituru przykuwa uwagę. Jednakże może on być perfekycjny na wydarzenia takie jak białe imprezy, lub kiedy masz za zadanie przyciągnąć uwagę tłumu podczas ważnego wystąpienia.
Niemniej jednak, biały garnitur nie jest niezbędnym elementem w szafie mężczyzny i nie powinien być traktowany priorytetowo podczas zakupów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *